World of Warcraft

Shaman

Shamané jsou duchovními rádci Hordy. Shaman je všestrané flexibilní povolání, které vykonává v družině mnohé role. Zatímco ostatní povolání jsou slabí bojovnící nebo kouzelníci, shaman si užívá zlatého středu z obou. Shaman je efektivní kouzelník, ale také velmi dobře bojuje s kladivem nebo holí.


Základní zbraňové odbornosti: Neozbrojený boj, Jednoruční kladiva, Hole

Pokročilé zbraňové odbornosti: Jednoruční sekery, Dýky, Pěstní zbraně

Třídy brnění: Cloth, Leather, Shield, Mail(pokročilé)


Vlastnosti povolání

Shaman má dobré zdraví a útočnou sílu, stejně tak jako kouzla vytvořená na podporu shamana v boji, jako jsou instantní útočná kouzla a zbraňové buffy. Má také dobrá útočná a léčící kouzla.

Shamanovi duševní schopnosti mu umožňují řadu nebojových schopností. Múže oživit spojence, proměnit se v ducha vlka pro zrychlení pohybu, nebo se okamžitě teleportovat do města.


Shamanovy totemy

Shamanovou unikátní silou jsou totemy. Totemy jsou duchovní předměty, které si shaman musí vysloužit za splnění questu. Poté dovoluje vyvolat kouzlo přidružené k elementu totemu. Totemová kouzla mohou být zakoupena u trenéra, ale pro vyvolání kouzla je nutné mít totem s příslušným elementem v inventáři.

Vyvolání totemového kouzla postaví dočasného strážce(malý totem), který vytváří v oblasti totemové kouzlo. Tento strážce může být napaden nepřáteli a jeho kouzlo končí, když je zničen. Totemová kouzla mohou provádět vyvolávat a rušit buffy, léčit a útočit na nepřítele.

Jsou čtyři druhy totemů. První, který si můžeš vysloužit je earth(země), další jsou fire(oheň), water(voda) a air(vzduch). Shaman může najednou používat pouze jedno totemové kouzlo z každého elementu. Vyvolání druhého kouzla stejného elementu zruší kouzlo předchozí.

Earth totemy tíhnou k ochraným kouzlům, jako je stoneclaw totem, který odvádí monst od shamana a stoneskin totem, který snižuje zranění od monster. Fire totemy jsou v protikladu v podstatě útočné, zahrnujíc kouzla jako searing, magma a fire nova totemy, které udělují zranění nejbližším nepřátelům. Water a air totemy nabízejí několik rozmanitých užitečných kouzel. Mana spring totem(water), vhodný hlavně pro instance, uděluje silné regenerační bonusy k maně shamanovi a jeho spojencům, zatímco grounding totem(air) absorbuje zhoubné kouzla vyvolaná nepřátelskými kouzelníky.


Qeasty na totemy:

  • Call of Earth: Musite najit takový kámen  (u taurenu nekde v planich, orci a trolove musite najít takovou stezkou na severu newbie zonu za stromem a nahoru), u nej vypijete  ty vodu co vam dali, objevi se obrovkskej elemental, pokecate s nim a on vám dá earth totemy.

  • Call of Fire: Nejprve vezmete q od orčice v Orgrimmar a ta vás pošle do The Barrens http://wow.wgz.cz/image/3964375   a ten vás pošle ta troll shamanem který stoji v horach mezi orci newbie zonou a durotarem,hodne blizko ty reky, vede tam skoro neviditelna cesta horama ze strany z durotaru (38.6,59.9) pak budete muset jít zabít prasolidi kteří jsou v The barrens kousek od vás a do Burning blade (52.3,26.8)  az to dostanese tak se tak to běžte odevzdat k trolovi, on vám dá lahvičku a tu vypijte u monolitu, vylezte nahoru, pokecejte s leser manifestation of flame, zate ji, vrate se k shamanovi a mate fire totemy.

Race Strength Agility Stamina Intellect Spirit Armor Health Mana
Alliance DraeneiDraenei Draenei TBC 22 17 21 21 24 34 59 90
Alliance Ironforge dwarfIronforge dwarf Ironforge dwarf Cataclysm 22 16 23 22 21  ?  ?  ?
Horde GoblinGoblin Goblin Cataclysm 18 22 21 24 20  ?  ?  ?
Horde OrcOrc Orc 24 17 22 18 24 34 69 73
Horde TaurenTauren Tauren 26 16 22 17 24 32 70 72
Horde TrollTroll Troll 22 22 21 17 23 44 59 72

Kranal Fiss

call of fire.JPG

 

Zahrajte si WoW zde!