World of Warcraft

Warlock

Felhunter

Felhunter :

Felhunter je poslední spolehlivý pet kterého Warlock přijme do svých služeb. Určitě budete později chtít kontrolovat i Infernala a Doomguarda, ale tito démoni při vyvolání získávají ošklivou vlastnost silné vlastní vůle a brzy se obrátí proti vám samotným.

Přednosti:
- skvělý pomocník v boji proti kouzlícím nepřátelům.
- má vysokou resistenci na všechny základní druhy magie.
- odstraňuje z vás (a členů party) negativní očarování.
Slabiny:
- v PvE použitelný spíše při hře ve skupině, jelikož neumí tankovat nepřítele.
- omezená použitelnost.


Ačkoliv už máte dva skvělé démony pro sólování (Voidwalkera a Succubu), tak Felhunter je pěkný netankující pet. Sólování s ním je velmi těžké, protože on nevytváří dostatečnou hrozbu pro nepřítele.

Felhunter je nejlepší jen v určité situaci. Většina jeho schopností ničí kouzla nepřítele – v čemž vyniká. Musíte mít nejméně 30 level, aby byl ochoten vydávat se na dobrodružství po vašem boku. Nebudete ho využívat po většinu času, což není hanbou. Felhunter je démon pro PvP hru, může nepříteli zabránit v kouzlení, což je jedno z jeho nejdůležitějších využití. Máte-li sebou felhuntera tak odstranění kleteb z vás a buffu z nepřítele je většinou velkou výhodou. Tyto schopnosti využívá i při hře v některých raidech. 

Získání Felhuntera
Quest na získání Felhuntera je pro všechny rasy stejný. Záleží na tom, ke které frakci patříte, budete muset navštívit rozdílné učitele v rozdílných místech pro zadání questů. Ale průběh je u všech stejný. Musíte nejprve nalézt dvě knihy.

První je roztrhaný rukopis ukrytá v jeskyni v Thousand Needles. Pro hráče hordy to je snadný cíl, ale hráčům aliance už tolik vyhovovat nemusí. Protože musejí být schopnými průzkumníky a objevit Feralas a pak se vydat na východ.
Kentauři v jeskyni nejsou příliš velkou hrozbou a rukopis se dá s přehledem získat sólo. Najděte v ní malou skříňku a vemte hledaný rukopis.

Nyní musíte do Hilsbarad Foothills ukrást tlustý plesnivějící svazek z tábora murlocků. Je tam velká skupina slizkých Murlocků , kteří brání knihu. Lze použít techniku zničit a vzít. Tedy vyčistit celý tábor od Murlocků. Ale protože jsou vybaveni kouzelníky, válečníky a lovci, je to velmi těžký úkol pro sólo postavu.

Není příliš rozumné vtrhnout do campu Murlocků, bez toho, že víte kde kniha leží. Mnoho hráčů i když uspěje v boji, tak knihu pak nenalezne. Proto vyšplhejte se na svah nad táborem Murlocků a pomocí kurzoru myši prozkoumejte tábor. Z vrchu máte největší šanci najít místo, kde kniha leží. Zapamatujte si její přesnou polohu. Když se vám po té povede tábor vyčistit od murlocků, tak i když budete vědět kde se nachází, může vám to chvíli trvat. Opravdu není moc dobře vidět.

Pokud budete dobývat tábor jako sólo postava, doporučuje se těsně před smrtí voidwalkera využít jeho schopnosti „Sacrifice“, což by vám mělo zaručit to, že se vám povede uprchnout. Doléčit se, vyvolat znovu voida, opět zabít nějakého murlocka, uprchnout a opakovat dokud nedosáhnete cíle. Při sólování tohoto campu se hodně umírá. Proto si raději zkuste sehnat někoho kdo vám pomůže, ušetříte tak mnoho času a budete Felhunterovi rychleji blíže.

Jakmile obě knihy donesete svému mistrovi, jenž vás pro ně vyslal, obdržíte „Reconstructed tome“. Zrekonstruovanou velkou knihu, kterou musíte donést do Barrens mistru vyvolávači. Ale než se tam vydáte, musíte ještě získat poslední ingredienci, která je zapotřebí k vyvolání Felhuntera. A tj. získat tři kusy „Rod of Channeling“ od orčího klanu Dargonmaw, kteří žijí ve Wetlands. Tato část kvestu už není těžká. Jakmile získáte tři hůlky vydáte se do Barrens.

Předáte tamnímu mistrovi knihu (Reconstructed Tome) a hůlky (Rod of Channeling). Ten je předá svým třem učedníkům a s jejichž pomocí pak vyvolá Felhuntera. Jeho zabití je na vás. Odměnou za vaše útrapy bude získání kouzla „Summon Felhunter“ a vak na soulshardy. Na vyvolání Felhuntera je vždy zapotřebí jeden soulshard.

Aliance i Horda mají na získání Felhuntera shodný kvest. Liší se jen jejich mistři v hlavních městech. Co je tedy zapotřebí udělat?:

Horda:
Tome of The Cabal
Quest zadává: Strahad Farsan v Ratchetu
Oblast: Undercity
Cíl: Promluvit si s „Jorah Annison“ v Undercity.
Tome of The Cabal – 2.část
Quest zadává: Jorah Annison v Undercity
Oblasti: Thousand Needles, Hillsbrad Foothils
Cíl: Najít a přinést dva ztracené svazky knih. První naleznete v jeskyní kentaurů v oblasti Thousand Needles (na souřadnici 44.33). druhá se nachází v táboře Murlocků v oblasti Hillsbrad Foothils (na souřadnici 27.72).
Tome of The Cabal – 3.část
Quest zadává: Jorah Annison v Undercity
Oblasti: The Barrens, Wetlands
Cíl: Obdržíte od svého mistra knihu „Reconstructed Tome“, kterou zanesete do Barrens NPC Strahand Farsan. Ale musíte mu přinést i tři „Rod of Channeling“. Pro ty si nejprve zajděte do Wetlands do oblasti kolem souřadnice 50.50. Zabíjejte tamní warlocky orčího klanu a získáte je. Ty pak taky odevzdáte současně s knihou mistrovi v Barrens.
The Binding
Quest zadává: Strahad Farsan v Ratchetu
Oblasti: The Barrens
Cíl: Necháte mistra a jeho učně vyvolat Felhuntera, toho zabijete a jako odměnu získáte speciální šestislotový vak na soulshardy (Box of souls) a kouzlo Summon Felhunter.Aliance:
Tome of The Cabal
Quest zadává: Strahad Farsan v Ratchetu
Oblast: Ironforge
Cíl: Promluvit si s „Krom Stoutarm“ v Ironforge.
Tome of The Cabal – 2.část
Quest zadává: Krom Stoutarm v Ironforge
Oblasti: Thousand Needles, Hillsbrad Foothils
Cíl: Najít a přinést dva ztracené svazky knih. První naleznete v jeskyní kentaurů v oblasti Thousand Needles (na souřadnici 44.33). druhá se nachází v táboře Murlocků v oblasti Hillsbrad Foothils (na souřadnici 27.72).
Tome of The Cabal – 3.část
Quest zadává: Krom Stoutarm v Ironforge
Oblasti: The Barrens, Wetlands
Cíl: Obdržíte od svého mistra knihu „Reconstructed Tome“, kterou zanesete do Barrens NPC Strahand Farsan. Ale musíte mu přinést i tři „Rod of Channeling“. Pro ty si nejprve zajděte do Wetlands do oblasti kolem souřadnice 50.50. Zabíjejte tamní warlocky orčího klanu a získáte je. Ty pak taky odevzdáte současně s knihou mistrovi v Barrens.
The Binding
Quest zadává: Strahad Farsan v Ratchetu
Oblasti: The Barrens
Cíl: Necháte mistra a jeho učně vyvolat Felhuntera, toho zabijete a jako odměnu získáte speciální šestislotový vak na soulshardy (Box of souls) a kouzlo Summon Felhunter.


Schopnosti a kouzla Felhuntera

Felhunter neumí všechny své schopnosti a kouzla hned od začátku. Na začátku umí jen Devour magic rank 1. Aby jste mohli svého Felhuntera naučit novým schopnostem, případně abyste ho naučili lepšímu umění v jednotlivých schopnostech je zapotřebí kupovat u démonologa speciální grimoáry. Démonologa naleznete obvykle v těsné blízkosti učitele Warlocků. Čím více budete znát a ovládat z umění Warlocků (rozumějte - na čím vyšším levelu budete), tím složitější grimoáry budete schopni přečíst a naučit jim svého peta. Felhuntera naučíte nové schopnosti, případně vyššímu ranku tak, že kliknete pravým tlačítkem na daný grimoár. Ale nezapomeňte na to, že ho musíte mít vyvolaného.

Vysvětlivky k tabulkám níže:
Rank – čím vyšší rank, tím lépe pet ovládá toto kouzlo či schopnost. Využívá je efektivněji.
Level – určuje level Warlocka, kdy si může zakoupit u démonologa grimoár daného ranku schopnosti, či kouzla pro peta.
Mana – množství many, které pet spotřebuje při použití schopnosti, kouzla.
Popis – popis efektu kouzla, schopnosti.
Cena – určuje cenu grimoáru u demonologa


Devour Magic
Toto je jedna ze známých schopností Felhuntera. Použitím této schopnosti z vás dokáže odstranit nějakou škodlivou magickou kletbu, kouzlo. Je toto schopen udělat i pro člena vaší party. Ale taky používá tuto schopnost k zhltnutí pozitivních buffů, které má na sobě nahozené váš protivník. Navíc se použitím této schopnosti sám léčí. Tuto schopnost může znovu zopakovat vždy po uplynutí šesti sekund. Použít tuto schopnost umí okamžitě a její dosah je 30 yardů.

Rank Level Mana Popis Cena
1 30 100 Odstraní jeden buff z nepřítele, nebo odstraní jednu kletbu z vás, či někoho z party a pohlcením této magie si doplní 234 hp -
2 38 130 Odstraní jeden buff z nepřítele, nebo odstraní jednu kletbu z vás, či někoho z party a pohlcením této magie si doplní 319 hp 1g
3 46 170 Odstraní jeden buff z nepřítele, nebo odstraní jednu kletbu z vás, či někoho z party a pohlcením této magie si doplní 438 hp 1g 30s
4 54 215 Odstraní jeden buff z nepřítele, nebo odstraní jednu kletbu z vás, či někoho z party a pohlcením této magie si doplní 579 hp 2g 57s 50c


Tainted blood
Toto je kletba, kterou umí felhunter sám sesílat. Ale lze ji seslat pouze na nestvůry a NPC, nikoliv na hráčské postavy. Její efekt je takový, že nepřítele při úspěšném kousnutí nakazí zkaženou krví a sníží tak následně jeho bojovou rychlost. Na jednoho nepřítele může použít tuto kletbu až pětkrát současně a jejich efekt se sčítá. Trvání kletby je deset sekund.

Rank Level Mana Popis Cena
1 32 75 Při kousnutí sníží bojovou rychlost nepřítele o 17, lze navýšit pětkrát. 70s
2 40 105 Při kousnutí sníží bojovou rychlost nepřítele o 23, lze navýšit pětkrát. 1g 10s
3 48 135 Při kousnutí sníží bojovou rychlost nepřítele o 32, lze navýšit pětkrát. 1g 40s
4 56 170
Při kousnutí sníží bojovou rychlost nepřítele o 40, lze navýšit pětkrát.
2g 20s


Spell lock
Obávaná schopnost Felhuntera. Pomocí níž je schopen přerušit sesílání kouzla nepřítelem a navíc mu zabrání na šest a nebo osm (dle ranku) sekund seslat jakékoliv kouzlo z dané větve magie. Ale znovu použít tuto schopnost může felhunter až po 30 sekundách, což ho dosti limituje. Dosah této schopnosti je 30 yardů.

Rank Level Mana Popis Cena
1 36 120 Zastaví sesílání kouzla a zabrání kouzlení z dané větve magie po dobu 6ti sekund. 90s
2 52 200 Zastaví sesílání kouzla a zabrání kouzlení z dané větve magie po dobu 8mi sekund. 2g 27s 50c


Paranoia
Felhunter nahodí na všechny členy party buff paranoiu, čímž jím zvýši šanci na odhalení neviditelnosti.

Rank Level Mana Popis Cena
1 42 - Zvýší šanci na odhalení neviditelnosti. 1g 10s

 
Poslední komentáře
14.05.2011 12:27:07: felhunter je týpek i v PVE,díky jeho odstraňování debuffů nemaj priesti tolik práce,do PVE doporučuj...
 

Zahrajte si WoW zde!