World of Warcraft

Warlock

Imp

Imp:

Imp je první pet, ke kterému získá Warlock přístup.Přednosti:
- Je jediným z petů Warlocka na jehož vyvolání není zapotřebí Soul Shard.
- Má zvláštní schopnosti, které ovlivňují všechny členy party v jeho dosahu. Jeho největší síla tkví právě v buffech.
- Podporuje útok pomocí sesílání Fireboltů.

Slabiny:
- Je velmi zranitelný a je-li napaden, rychle umírá.
- Nemá příliš mnoho many a používá-li „Firebolt“, velmi záhy oni přijde.
- Pomalý pohyb. Pokud běžíte, zdržuje a má tendenci natahovat na sebe pozornost agresivních potvor.


Každopádně je to nejlepší pet do party jakého můžete získat. Je to jediný pet, který sesílá buffy na členy party mimo boj. V raidech bývá Imp tou nejlepší možností z petů. Protože díky schopnosti Phase Shift přežije i plošné útoky, které by jiné pety zabily. A díky tomu, že žije dokáže udržovat na členech party prospěšné buffy.

Nezřídka bývá Imp využíván i v PvP soubojích, při nichž pomáhá zabít warlockova soupeře s pomocí Fireboltů.


Získání Impa

Vlastnit Impa je možné od prvního levelu. Ale získává se obvykle až na vyšším levelu. Abyste ho získali musíte nejprve nalézt učitele Warlocků, kteří vám zadají quest. Questy samotné se vykonávají nejčastěji mezi 3-4 levelem. Spočívají v přinesení nějakých předmětů učiteli, který vám tento úkol zadá. Tyto předměty získáte ve většině případu zabitím nějakých potvor a dropem z nich. Questy na získání Impa jsou poměrně jednoduché. Po té co splníte zadání a přinesete učiteli předměty, které po vás požadoval, obdržíte od něj kouzlo „Summon Imp“. Od této chvíle si můžete vyvolávat Impa. 

 
Za Warlocka mohou hrát čtyři rasy. Každá z nich začíná v jiné oblasti a každá z nich má jiný úkol:

Undead
Oblast – Tirisfal Glades
Quest zadává – Venya Marhand
Cíl – přinést 3 lebky z kostlivců. Aby jste je získali zabíjejte „Rattlecage Skeletons“ z nichž padají. Pohybují se kolem Deathknellu.

Orc
Oblast – Durotar
Quest zadává – Ruzan
Cíl – přinést 6 hlav Vile Familiarů. Zabíjejte humanoidy „Vile Familiar“ z nichž padají. Nacházejí se v jeskyni na severovýchodě.

Human
Oblast- Elwyn Forest
Quest zadává – Drusilla La Salle
Cíl – přinést knihu „Powers of the Void“. Knihu naleznete na souřadnicích 57,44 v malém táboře.

Gnom
Oblast – Dun Morogh
Quest zadává – Alamar Grimm
Cíl – přinést 3 „Feather Charms“. V jeskyni (a poblíž ní) při souřadnici 27.80 žijí „Frostman Novice“. Zabíjejte je a získejte je z nich dropem.


Schopnosti a kouzla Impa

Imp neumí všechny své schopnosti a kouzla hned od začátku. Na začátku umí jen Firebolt rank 1. Aby jste mohli svého Impa naučit novým schopnostem, případně abyste ho naučili lepšímu umění v jednotlivých schopnostech je zapotřebí kupovat u démonologa speciální grimoáry. Démonolaga naleznete obvykle v těsné blízkosti učitele Warlocků. Čím více budete znát a ovládat z umění warlocků (rozumějte - na čím vyšším levelu budete), tím složitější grimoáry budete schopni přečíst a naučit jim svého peta. Impa naučíte nové schopnosti, případně vyšímu ranku tak, že kliknete pravým tlačítkem na daný grimoár. Ale nezapomeňte na to, že musíte mít Impa vyvolaného. Pak lze ještě zvýšit účinek jednotlivých schopností, kouzel, pomocí talentu „Improved Imp“, až o 30%.

Vysvětlivky k tabulkám níže:
Rank – čím vyšší rank, tím lépe pet ovládá toto kouzlo či schopnost. Využívá je efektivněji.
Level – určuje level Warlocka, kdy si může zakoupit u démonologa grimoár danného ranku schopnosti, či kouzla pro peta.
Mana – množství many, které pet spotřebuje při použití schopnosti, kouzla.
Popis – popis efektu kouzla, schopnosti.
Cena – určuje cenu grimoáru u demonologa.


Firebolt
Toto je jediné Impovo kouzlo, kterým útočí přímo na nepřítele. Sesílá ohnivé koule, které při nárazu do nepřítele vybuchují. Mají celkem slušnou sílu způsobovaného zranění. Sesílá je rychlostí jeden za 2 sekundy, s pomocí talentu „Improved Imp“ lze tuto dobu zkrátit na 1.45 sekundy. Imp může svým Fireboltem také způsobit kritický zásah. Nevýhodou je, že při delším souboji Imp díky Fireboltům velmi záhy přijde o veškerou manu.

Rank Level Mana Popis Cena
1 1 10 Způsobí cíli 6-8 bodů zranění. -
2 8 20 Způsobí cíli 12-14 bodů zranění. 1s
3 18 35 Způsobí cíli 22-26bodů zranění. 15s
4 28 50 Způsobí cíli 33-37 bodů zranění. 50s
5 38 70 Způsobí cíli 48-54 bodů zranění. 1g
6 48 95 Způsobí cíli 67-75 bodů zranění. 1g 40s
7 58 115 Způsobí cíli 83-93 bodů zranění. 2g 40s

Fire Shield
Fire Shield může Imp seslat na kohokoliv s party do vzdálenosti 30 yardů. A obnovuje ho u těch, kteří to potřebují. Kouzlo trvá tři minuty. Chrání postavu ohnivým štítem, který mírně zraňuje kohokoliv kdo na ni fyzicky útočí.

Rank Level Mana Popis Cena
1 14 60 Kdokoliv zaútočí na člena party je zraněn ohněm za 5 bodů ohněm 9s
2 24 90 Kdokoliv zaútočí na člena party je zraněn ohněm za 7 bodů ohněm 30s
3 34 115 Kdokoliv zaútočí na člena party je zraněn ohněm za 9 bodů ohněm 80s
4 44 140 Kdokoliv zaútočí na člena party je zraněn ohněm za 11 bodů ohněm 1g 20s
5 54 165 Kdokoliv zaútočí na člena party je zraněn ohněm za 13 bodů ohněm 2g 27s50c

Blood Pact
Je nejoblíbenější schopnost Impa. Pomocí tohoto buffu může přidat každé postavě , která je členem party až stovky životů navíc. Blood Pact vypadá zpočátku poměrně nenápadně, ale postupně s vyšším rankem nabírá na síle a pro mnohé je až ohromující. To je důvod proč je Imp tolik oblíben ve skupinách. Silný buff na staminu uvítá každý.

Seslání Blood Pactu nestojí Impa žádnou manu. Sesílá ho automaticky na všechny členy v partě do vzdálenosti 20 yardů kolem sebe. Pokud se nějaká postava vzdálí z jeho dosahu o Blood Pact přijde, ale jakmile se vrátí zpět do dosahu, Imp na ni opět nahodí tento buff. Blood pact získají od Impa automaticky i nově příchozí postavy do party. Pokud Imp umře, mizí sním automaticky i Blood Pact u všech postav.

Rank Level Mana Popis Cena
1 4 0 Zvýší staminu členům party o 2 1s
2 14 0 Zvýší staminu členům party o 7 9s
3 26 0 Zvýší staminu členům party o 16 40s
4 38 0 Zvýší staminu členům party o 27 1g
5 50 0 Zvýší staminu členům party o 38 1g 50s

Phase Shift
Imp je pomalá bytost. Při běhu, skákání, jízdě bude za vámi zaostávat. Nejlepší je pokusit se vyhnout agresivním potvorám v oblasti, kvůli pomalu jdoucímu Impovi. Naštěstí se může naučit tuto schopnost, která mu zajišťuje nezranitelnost, pokud po nějaký čas nebojoval. Phase Shift je schopnost, která udržuje Impa na živu v raidech s naštvanými monstry. Umožňuje mu se přesouvat a pohybovat a přitom nemůže být zaměřen nepřáteli. Pokud se Imp aktivně účastnil boje musí počkat 10 sekund než může na sebe nahodit Phase Shift. A naopak, pokud zaútočí tak v ten moment přichází o ochranu této schopnosti.

Rank Level Mana Popis Cena
1 12 0 Dělá Impa nezranitelného pokud nebojuje. 6s

Dodatky
- Dávejte si pozor, aby když dáte Impovi příkaz útočit, tak aby měl zapnuté automatické sesílání Firebolttů. V panelu s Impovými schopnostmi, kouzly aktivujte Firebolt kliknutím na ikonku.

- Imp je příliš slabý a nebude útočit zblízka. Nebude útočit ani v případě když mu dojde mana. A odmítne útočit i v případě kdy je potvora imunni vůči ohni.

-Ovládáli Warlock talent Dark Pact a má-li Imp nastaveno, že má být pasivní. Pak slouží jako přirozena manabanka. Nemá sice mnoho many, ale velmi rychle regeneruje. To umožňuje warlockovi pohybovat se rychle během bitev a čerpat pomoci Dark Paktu z Impa manu.

- Pokud o Impa nechcete rychle přijít a pokud nechcete čelit neustálým útokům z okolí, dejte mu příkaz ať je pasivní. A do bojů ho vysílejte dle své zralé uváhy. Sám má někdy až moc sebedestruktivní sklony (nebo spíše má velkou důvěru ve vás) a napadne vše co vidí kolem sebe.

- Imp je jediný pet ve hře, který dokáže mluvit. Je schopen okomentovat poměrně širokou škálu vašich činností.
Žádné komentáře
 

Zahrajte si WoW zde!