World of Warcraft

Warlock

Voidwalker

Voidwalker:

Voidwalker je druhý démonický pet, ke kterému získá Warlock přístup pokud splní questy.


Přednosti:
- velmi dobrá zbroj a velké množství životů.
- tauntnutí nepřítele. V této schopnosti je jeho největší síla.
- pod schopným vedením Warlocka je schopen utankovat takřka cokoliv.
Slabiny:
- působí nepříteli jen malé zranění.
- je takřka nepoužitelný v PvP.


Ze čtyř warlockových normálních petů má největší množství života a nejméně many. Na jeho vyvolání potřebujete Soul Shard. Když poprvé vyvoláte Voidwalkera, tak vypadá omnoho silnější než slaboučký Imp. Ale jak jde čas, tak zjistíte, že i on má několik nedostatků.

Na první pohled je Voidwalker daleko odolnější vůči zranění, ale cena za tento živý štít může být pro někoho příliš velká. Voidwalker totiž nedokáže způsobit žádné pořádné zranění. Zatímco vám bude tankovat nepřítele, tak jeho zabití bude hlavně na vás. S ním vám bude trvat zabíjení potvor mnohem déle, nežli s ostatními pety. Což celkově prodlouží vaše postupy po levelech. Ovšem pokud nepospícháte na rychlé získávání zkušenosti, tak s Voidwalkerem je budete získávat pohodlně.

Většina Warlocků používá Voidwalkera pro sólování. Hlavně, protože žádný z ostatních Warlockových petů nedokáže zadržet nestvůru tak dlouho jako Voidwalker. Pokud se Warlock dostane do úzkých a potřebuje uniknout, tak Voidwalker je ideální k tomu, aby zadržel nepřítele dostatečně dlouho. Obecně platí, že je nejlepší pet pro sólování těžkých nepřátel.

Jeho hlavní schopností je Torment pomocí níž tauntne nepřítele, přeruší jeho pozornost z Warlocka a místo toho začne utočit na Voidwalkera. Má tuto schopnost i v plošné verzi, to z něj dělá skvělého peta na sólování. A je také ideální pro farmení za účelem získávání Soul Shardů.

V PvP je Voidwalker v podstatě nepoužitelný. Jeho snaha o tauntnutí hráčů je marná a obvykle je ignorován. Navíc sám jim není schopen efektivně ublížit. Má jen jednu schopnost, kterou lze využít v PvP a to je Sacrifice. Může vám to poskytnout na začátku souboje výhodu. Ale cena je vysoká a nevyplatí se to pokud máte v PvP více jak jednoho soupeře.


Získání Voidwalkera

Questy na získání Voidwalkerů začínají u učitelů ve velkých městech. Nemrtví v  Undercity, orkové v  Orgrimmaru, lidé a gnómové v  Stormwindu. Podmínkou proto, aby vám zadali quest je dosažení 10. levelu postavy.

Případně vás za těmito učiteli pošlou místní učitelé ke kterým jste chodili pro nové znalosti na nižších levelech. U nemrtvých to dělá Ageron Karga z Brillu, který vás pošle k Carendin Halgarovi v Undercity. U orků to dělá Ophek z Razor Hill, který vás pošle k Gan´rulovi v Orgrimmaru. U lidí to dělá Remen Marcot z Goldshire, který vás pošle k Gakin the Darkbinderovi v Stormwindu. U gnómů to dělá Lago Blackwrench z Ironforge (ke kterému vás ještě předtím pošle učitel z Kharanosu), který vás pošle k Gakin the Darkbinderovi v Stormwindu.

V každém případě, všichni učitelé vám zadají quest, který vás pošle získat nějaký předmět kdesi poblíž. Tyto předměty jsou dobře stráženy a jejich získání bude mnohem obtížnější, než co jste zakusili při plnění questu na získání Impa. Po té co přinesete požadované předměty, obdržíte od učitelů magickou věc a budete požádání k tomu, aby jste se odebrali do magického kruhu. Tam s pomocí předmětu od učitele vyvoláte Voidwalkera. Ten se na vás záhy vrhne. Musíte ho pomocí svých schopností a kouzel porazit. Můžete k tomu použít i Impa. Pak se vrátíte zpět ke svému učiteli. Vrátíte mu jeho předmět a on vás naučí Summon Voidwalker. Od této chvíle ho můžete vyvolávat a může vám dělat společnost na vašich cestách. Hlavně nezapomínejte, že na jeho vyvolání musíte mít v inventáři Soul Shard, jinak vyvolat nepůjde. 

 
Orkové a nemrtví mají kompletně oddělené questy na Voidwalkera, ale lidé a gnomove sdílejí stejný quest na jeho získání. Co je tedy zapotřebí udělat:

Undead
Quest zadává – Carendin Halgar v Undercity
Oblast - Tirisfal Glades
Cíl – přinést knihu „Egalin's Grimoire“, která byla Carendinovi ukradena.
Kniha je ukryta ve věži (na souřadnicích 51.67) na západě, v malé truhle. Je dobře střežená a její získání není zrovna jednoduché.

Orc
Quest zadává – Gan´rul v Orgrimmaru
Oblast - Durotar
Cíl – získat a přinést „Tablet of Verga“ jako důkaz, že jste připraveni na to naučit se vyvolávat Voidwalkera. Tablet of Verga je držena ve skříňce v jeskyni ( na souřadnici 51.9) Burning Bladů v Skull Rocku, která se nachází východně od Orgrimmaru. Její získání je velmi obtížné.

Gnom & Human
Quest zadává – Gakin the Darkbinder v Stormwindu
Oblast - Elwynn Forest
Cíl – Gakin měl studentku Surenu Caledon, která ho zradila a ukradla mu náhrdelník. Chce po vás jeho navrácení a máte získat a přinést „Surena's Choker“. Zlodějka se nachází Brackwell Pumpikn Patch (souřadnice 71.80). Je ukryta uvnitř jednoho z domů a není sama. Všechny (včetně ji) zabijte a vemte od Sureny Caledon náhrdelník. Tento úkol je poměrně snadný.


Schopnosti a kouzla Voidwalkera

Voidwalker neumí všechny své schopnosti a kouzla hned od začátku. Na začátku umí jen Torment rank 1. Aby jste mohli svého Voidwalkera naučit novým schopnostem, případně abyste ho naučili lepšímu umění v jednotlivých schopnostech je zapotřebí kupovat u démonologa speciální grimoáry. Démonolaga naleznete obvykle v těsné blízkosti učitele Warlocků. Čím více budete znát a ovládat z umění Warlocků (rozumějte - na čím vyšším levelu budete), tím složitější grimoáry budete schopni přečíst a naučit jim svého peta. Woidwalkera naučíte nové schopnosti, případně vyššímu ranku tak, že kliknete pravým tlačítkem na daný grimoár. Ale nezapomeňte na to, že ho musíte mít vyvolaného.

Vysvětlivky k tabulkám níže:
Rank – čím vyšší rank, tím lépe pet ovládá toto kouzlo či schopnost. Využívá je efektivněji.
Level – určuje level Warlocka, kdy si může zakoupit u démonologa grimoár daného ranku schopnosti, či kouzla pro peta.
Mana – množství many, které pet spotřebuje při použití schopnosti, kouzla.
Popis – popis efektu kouzla, schopnosti.
Cena – určuje cenu grimoáru u demonologa

Torment
Toto je základní Voidovo kouzlo na tauntování monster. Používejte to hlavně při bojích s více nepřáteli. Narozdíl od jiných petů dokáže Voidwalker tankovat i dva a více nepřátel. Tauntne nepřítele tak, že se pro něj stane velkou hrozbou. A nepřítel začne raději útočit na Voidwalkera od kterého mu hrozí větší nebezpečí a chce se ho proto dříve zbavit. Funguje to pouze na potvory a NPC, nefunguje to na hráče. Dosah této schopnosti je 5 yardů a znovu seslat ji Voidwalker může po uplynutí 5 sekund.

Rank Level Mana Popis Cena
1 10 20 Způsobí ohrožení cílové potvory -
2 20 40 Způsobí ohrožení cílové potvory 20s
3 30 65 Způsobí ohrožení cílové potvory 60s
4 40 90 Způsobí ohrožení cílové potvory 1g 10s
5 50 115 Způsobí ohrožení cílové potvory 1g 50s
6 60 145 Způsobí ohrožení cílové potvory 2g 60s

Sacrifice
Sacrifice Voidwalkera okamžitě zabije a vytvoří z něj štít, který pohltí určitý počet zranění Nejlepší využití je použít sacrifice na Voidwalkera těsně předtím než by měl zemřít rukou vítězného nepřítele, ale můžete toho využít i jinak. Například, překvapit tak nepřátelského hráče, že odstřelíte Voidwalkera pomocí Sacrifice a připravíte si nového peta (vhodného na PvP) dřív než se probije skrz váš štít, nebo to využít na útěk pryč. Seslání je instant a štít vás chrání maximálně po dobu 30 vteřin.

Rank Level Mana Popis Cena
1 16 0 Obětuje Voidwalkera ve štít, který absorbuje 305 zranění. 12s
2 24 0 Obětuje Voidwalkera ve štít, který absorbuje 510 zranění. 30s
3 32 0 Obětuje Voidwalkera ve štít, který absorbuje 770 zranění. 70s
4 40 0 Obětuje Voidwalkera ve štít, který absorbuje 770 zranění. 1g 10s
5 48 0 Obětuje Voidwalkera ve štít, který absorbuje 1470 zranění. 1g 40s
6 56 0 Obětuje Voidwalkera ve štít, který absorbuje 1905 zranění. 2g 28s 50c

Consume shadows
Warlockovo léčení petů pomocí svého života funguje velmi dobře, kromě takového monstra jako je Voidwalker. Má příliš mnoho životů na to, aby se dal efektivně léčit warlockovým kouzlem. Naštěstí má tuto skvělou schopnost. Pokud je Voidwalker mimo boj dokáže se rychle vyléčit pomocí svého Consume shadows. To vám zkrátí čas na léčení mezi boji. Při seslání a během trvání (10 sekund) se Voidwalker nesmí pohybovat, nesmí bojovat.

Rank Level Mana Popis Cena
1 18 85 Vyléčí Voidwalkerovi 310 životů během 10 sekund 15s
2 26 150 Vyléčí Voidwalkerovi 555 životů během 10 sekund 40s
3 34 215 Vyléčí Voidwalkerovi 815 životů během 10 sekund 80s
4 42 285 Vyléčí Voidwalkerovi 1100 životů během 10 sekund 1g 10s
5 50 380 Vyléčí Voidwalkerovi 1495 životů během 10 sekund 1g 50s
6 58 480 Vyléčí Voidwalkerovi 1930 životů během 10 sekund 2g 40s 50c

Suffering
Suffering je taunt s plošným efektem. Má však dlouhou dobu, za kterou jej lze opět seslat (2 minuty). Nejčastěji jej využijete jenom jednou za celý souboj. Je to velmi dobrá schopnost, která zajistí, že všichni nepřátelé v dosahu (5 yardů) , budou útočit na Voidwalkera. Ale mějte se na pozoru, není to dostatečně silné, aby je to udrželo u Voidwalkera pokud na ně sešlete plošné kouzlo. A stejně jako Torment účinkuje tato schopnost pouze na potvory a NPC. Na hráče to nemá žádný vliv.

Rank Level Mana Popis Cena
1 24 150 Ohrozí všechny potvory okolo 30s
2 36 300 Ohrozí všechny potvory okolo 90s
3 48 450 Ohrozí všechny potvory okolo 1g 40s
4 60 600 Ohrozí všechny potvory okolo 2g 60s

Dodatky

Velmi dobře lze Voidwalkera využít například, když potřebujete mít čas na otevření truhly, utržení kytky, vykopáni rudy, nebo obráni mrtvého těla. A nemáte dostatek času na to, aby jste nepřátele pobili, nebo se jimi nechcete zdržovat a chcete běžet posléze hned dál.

Pokud investujete do talentu „Improved Voidwalker“, tak je schopen zadržet i vyšší levely. Každopádně snažte se neposílat Voidwalkera na potvory, které jsou na o hodně vyšším levelu nežli vy. Protože velmi často jeho pokus o taunt resistují a to by mohl být váš konec.

Protože má Voidwalker slabý útok, je možné že záhy přijdete o veškerou manu a potvora ještě nebude mrtvá. Nebojte se použít svou schopnost „Life Tap“ a přeměnit si životy na manu. A pomocí bandáží si pak rychle životy doplnit zpět. Váš pet vám k tomuto poskytuje dostatek času.

Torment a Suffering jsou absolutně nepoužitelné v PvP, na to pamatujte. A pokuste se vyvarovat jeho tahání do PvP, pokud neplánujete využít jeho Sacrifice.
Žádné komentáře
 

Zahrajte si WoW zde!