World of Warcraft

.:Něco víc o filmu:.

Na internetu se již nějakou dobu vášnivě debatuje, kdo natočí filmové zpracování, díky všeobecně známému MMORPG nesmírně proslaveného světa Warcraft. Práce byly svěřeny do rukou studia Legendary Pictures (Superman Returns, Batman Begins), jež však zatím neodkrylo ty nejdůležitější karty. Dá se očekávat, že herci nebudou pocházet ze škatulky superstars, režisér by ale podle všeho mohl či snad dokonce měl.

V této souvislosti se v minulých dnech začaly objevovat zvěsti o angažování dost možná nejoceňovanějšího režiséra současnosti, Stevena Spielberga. Je třeba zdůraznit, že jde o pouhopouhou spekulaci, která má několik pro a proti.

Blizzard je znám svou zarytou touhou po úspěchu, pro který je ochoten udělat doslova cokoliv - významně prodražit vývoj nebo odkládat očekávaný titul dlouhé roky. I díky tomu můžeme prohlásit, že z jeho kanceláří ještě nikdy nevzešla špatná hra. A dá se předpokládat snaha o zachování této aury nedotknutelnosti i na stříbrném plátně. Lidi od Blizzardu proto budou do natáčení jistě mohutně promlouvat a dbát o špičkovou kvalitu, což nám dává mimojiné i jistotu, že se v kreditech neobjeví jméno Uwe Boll. Spielberg je přitom jistota, u níž se dá předpokládat solidní odvedená práce, která, ve spojení s velkorysým budgetem, může být přetavena v cílený úspěch.

Na druhé straně však stojí Spielbergova vytíženost v tomto období - pracuje na Indiana Jonesovi 4, portrétu Abrahama Lincolna a návdavkem ještě připravuje nějaký sci-fi snímek. Film Warcraft by měl být uveden již v roce 2008, takže buď Spielberg odsune některý ze svých projektů do pozadí, nebo se ho na režisérské sesli nejspíše neuvidíme. Stát se ovšem může cokoliv a takovéto spojení slavného režiséra s herním světem, v podobě extrémně úspěšné licence, by jistě vzbudilo rozruch a rozhodně oprávněná očekávání.

 

Zahrajte si WoW zde!